Vinař na cestách

Vinař na cestách

Bronislav Vajbar je majitel Vinařství Vajbar, oceňovaný vinař a enolog, člen Evropského řádu rytířů vína a vášnivý cyklista. Se svým kamarádem Tomášem podnikl již několik dálkových cyklotripů a díky nosičům a expedičním brašnám je od roku 2018 Sport Arsenal hrdým partnerem těchto cest.

V roce 2016 (přesně 12. 6. – 11. 7.) se uskutečnila cesta z Prahy do Barcelony, při které Tomáš s Broňou během jednoho měsíce projeli napříč Rakouskem, Itálií a Francií až do Španělska. Na trase od české Katedrály sv. Víta až do španělské Sagrada Familia De Gaudi našlapali úctyhodných 2 658 kilometrů. Jejich cesta vedla z Prahy po EuroVelo7 do italské Mantovy (cca 1200 km), kde se napojili na EuroVelo8 a po ní dojeli až do Barcelony (cca 1800 km).
Pokud Vás zajímají detaily každého dne, neváhejte si vše prohlednout přímo na jejich facebookovém profilu Cyklo Praha – Barcelona, kam poctivě zveřejňovali fotky a postřehy každého dne.

Po roční odmlce se Bronislav Vajbar spolu s kamarádem Tomášem opět vydali na cestu. V roce 2018 (přesně 9.6. – 8.7.) se rozjeli od pražského Rudolfína přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Bosnu a Hercegovinu, Černou horu a Albánii až do Řecka, přímo do Akropole v Aténách. Tachometr při této cestě naměřil úctyhodných 2744 km a jak je jejich zvykem, i tentokrát vše poctivě dokumentovali na facebookovém profilu Cyklo Praha – Atheny formou fotografií a krátkých videí.

Letos v červenci se kamarádi a nadšenci do vína i cykloturistiky opět vydali vstříc novému dobrodružství. Krásných 11 dní na kole, 1100 km, kopce, vedro, adrenalin, endorfiny, vyčerpání, víno, přátelství, … To vše bylo letošní Cyklo Zaječí Florencie. Společné putování, nevšední zážitky i osobité fotografie si můžete prohlédnout na facebookovém profilu Cyklo Zaječí - Florencie. 

 

AKCE prodloužena i na rok 2023

Abychom Vám alespoň vzdáleně zprostředkovali spojení cykloturistiky a vína, připravili jsme si pro Vás na rok 2022 - 2023 speciální nabídku. Při nákupu brašny či nosiče Vám k výrobku přibalíme i letáček s unikátním kódem, díky kterému získáte při objednání speciálního vinného balíčku Sport Arsenal z Vinařství Vajbar v každém kartonu jednu láhev zdarma a navíc drobný dárek od Sport Arsenal.
Pokud už jste si výrobek zakoupili a máte u sebe letáček s kódem, objednat víno si můžete od 1.1.2022 právě zde. Dalším bonusem pro Vás je sklenka Frizzante zdarma, kterou obdržíte, pokud s naším letáčkem zavítáte osobně do vinného baru Vajbar v Zaječí. Přímo kolem baru se vine Velkopavlovická vinařská stezka a bar samotný je certifikován projektem Cyklisté vítáni.

Platnost těchto výhod je od 1.1.2022 do 31.12.2023.